Labrisz Leszbikus Egyesület
A Labrisz Magyarország első leszbikus szervezeteként 1999-ben jött létre és azóta fáradhatatlanul dolgozik azon, hogy felhívja a figyelmet a szexuális kisebbséghez tartozó nők hátrányos megkülönböztetésére, képviselje érdekeiket, erősítse önelfogadásukat és láthatóságukat, és eloszlassa az előítéletek.
A szervezet főbb tevékenységei:
Oktatási program: A "Tabuk nélkül" program a “Melegség és megismerés” folytatásaként fut tovább, valamint a Meseország mindenkié mesekönyvhöz kifejlesztett oktatási anyag, amelynek célja, hogy a pedagógusok mesék segítségével tudjanak feldolgozni emberi jogi témákat az iskolában.
Kiadványok: 2000 óta hét könyvet jelentetett meg az Egyesület; esszékötetet (Leszbikus tér-erő), szépirodalmi (Szembeszél) és önéletrajzi antológiát (Előhívott önarcképek), oktatási kézikönyvet (Már nem tabu; Még mindig tabu?), interjúkötetet (Eltitkolt évek), valamint a Meseország mindenkié című mesekönyvet, amely már 12 nyelven elérhető!
Közösségi események: Labrisz-estek, Gobbi Hilda Filmklub, Pikk Dáma játékest, Labrisz-farsang, Horgolókör, Rokka szövegműhely és kvíz estek.
Kulturális rendezvények: 2005 óta szervezi a Labrisz a Leszbikus Identitások Fesztiválját (LIFT), és 2013 óta társszervezője az LMBT Történeti Hónapnak, valamint a Budapest Pride kísérő események szervezésében is szerepet vállal.
Archívum: Leszbikus Herstory gyűjtemény dokumentálja a Labrisz és a nőket szerető nők nyomainak történetét